RahvaRaadio:  
--:--  |
Toggle Bar

FB pis 2

Meil on hea meel teatada, et 6. veebruaril ilmub kogumik "Eesti hümn", kus paljud tuntud estajad kannavad ette meie riiklikku hümni, väga erinevates stiilides ja versioonides. Iial ei või ju teada, millal mõni pidulikum sündmus toimub, kus peaks hümni mängima ja siis on endale meeldiv versioon vähemalt kohe käepärast võtta. 170 aastat tagasi soome helilooja Friedrich Paciuse poolt loodud laulu esitavad teiste hulgas Eesti Kaitseväe Orkester koos Rahvusmeeskooriga Peeter Saani juhatusel, Tallinna Ülikooli Meeskoor Indrek Vijardi juhatusel, Brad Jurjens, Boogie Company, Tõnu Timm, Liisa Uukkivi, Merit Männiste, Artjom Savitski, Kaari Sillamaa Muusikateatri Lastekoor Hille Savi juhatusel, Alen Veziko, Märten Männiste, Bombillaz ja Peeter Kaljuste.

Loe edasi

Artjom SavitskiMuusik Artjom Savitski ütleb, et kuigi tema emakeel on vene keel, on ta sõimest peale tegutsenud eesti keskkonnas, ning seega on eesti keel ja kultuur tema jaoks väga olulised. „Armastan Eestimaad, pean seda oma kodumaaks ning hindan ja väärtustan kõrgelt selle kultuuri ja keelt,“ ütleb ta. Otseseid keele-eelistusi tal pole, kuid laulda meeldib Artjomil ikkagi keeltes, millest ta sügavuti aru saab, ehk eesti ja vene keeles, edasi tuleb juba inglise keel.

Artjom kirjutab ka laule ja tema muusika sünnib artisti enda sõnul ootamatult: see võib juhtuda tänaval kõndides, süüa tehes või isegi unes, ning teda inspireerivad igapäevaelu, inimesed, suhted, filmid ja raamatud.

Loe edasi

Soovikontsert ViljandisJuba täna, algusega kell 19, toimub Salme Kultuurikeskuses suurejooneline „Soovikontsert“, kus publiku ette astuvad sellised ennast rahva südametes kuulsaks ja armastatuks laulnud artistid Sirje ja Rein Kurg koos ansambliga Suveniir, Toivo Asmer ja Merle Lilje, Männiste Perebänd, Are Jaama ja Peeter Jaska. Kolmapäeval andis see koosseis kontserdi Viljandi Sakala Keskuses, kus esinejad leidsid väga sooja vastuvõtu. Eile esines muusikute seltskond Viljandis täismajale.

Kontsert on jätkuks suvisele tuurile „Soovikontsert“, millel esinesid Toivo Asmer, Merle Lilje, Peeter Kaljuste, Taniel Vares ja Männiste Perebänd ja mis jõudis mitmetesse Eestimaa paikadesse.

„Seekordsed kontserdid on meie austuseavaldus ja kummardus nii noortele, keskealistele kui ka vanematele inimestele. Tegemist on kontserdiga, kuhu ootame meloodilise muusika austajad, kellele meeldib selline muusikavalik, nagu meilegi meeldib,“ ütleb Toivo Asmer. Tema ja lavapartner Merle Lilje lubavad kindlasti laulda populaarseid lugusid “Soov” ja “Saatus”, mis on duo arvates inimeste jaoks südamelähedased, nendes lauludes on hästi palju head energiat, väga hea sõnum, väga head sõnad ja inimesed tunnevad ennast läbi nende laulude ära. „Suveniirist“ tuntud Rein ja Sirje Kurg on öelnud, et nende poolt kuuleb samuti lugusid, mis on inimestel juba ammugi südames ja meeltes.

Allan Kress 0311. oktoobril toimub Viljandi Sakala Keskuses ja 12. oktoobril Tallinnas Salme Kultuurikeskuses suurejooneline “Soovikontsert”, kus astuvad üles Sirje ja Rein Kurg koos ansambliga Suveniir, Toivo Asmer ja Merle Lilje, Männiste Perebänd, Are Jaama ja Peeter Jaska. Õhtujuhiks on eesti näitleja ja lavastaja Allan Kress, kes käib üle maailma võõrsil elavatele eestlastele emakeeles etendusi andmas.

Allan, olete just saabunud Pariisist – mida Te seal tegemas käisite?

Ma käisin seal mängimas etendust “Muinasjutt kuldsest kalakesest”, mis on minu enda etendus koos pianistiga. Me ei käinud mitte ainult Pariisis, vaid ka Frankfurdis ja Strasbourg’is. Mängisime seal elavatele eestlastele.

Loe edasi

Alamkategooriaid