RahvaRaadio:  
--:--  |
Toggle Bar

Artjom SavitskiMuusik Artjom Savitski ütleb, et kuigi tema emakeel on vene keel, on ta sõimest peale tegutsenud eesti keskkonnas, ning seega on eesti keel ja kultuur tema jaoks väga olulised. „Armastan Eestimaad, pean seda oma kodumaaks ning hindan ja väärtustan kõrgelt selle kultuuri ja keelt,“ ütleb ta. Otseseid keele-eelistusi tal pole, kuid laulda meeldib Artjomil ikkagi keeltes, millest ta sügavuti aru saab, ehk eesti ja vene keeles, edasi tuleb juba inglise keel.

Artjom kirjutab ka laule ja tema muusika sünnib artisti enda sõnul ootamatult: see võib juhtuda tänaval kõndides, süüa tehes või isegi unes, ning teda inspireerivad igapäevaelu, inimesed, suhted, filmid ja raamatud.

„Kodumaisest muusikast kuulan kõike, mis on kvaliteetselt tehtud, omab head meloodiat ja sõnu. Kodumaisetest artistidest on lapsepõlvest saati alati lemmik olnud Tanel Padar, laulukirjutajatest hindan väga Stig Rästat,“ räägib Artjom oma eelistustest siinsel muusikamaastikul. Esinemistel paluvad kuulajad tal laulda tema kuulsamaid lugusid nagu „Sinu juurde tagasi“, „Valin ise oma tee“, „Ainus soov“ ja paljusid teisi. Tema enda kolm eestikeelset lemmiklugu on „Ta lendab mesipuu poole“, „Nii vaikseks kõik on jäänud“, „Unustuse jõel“.

Selleks, et eesti muusika oleks senisest rohkem hinnatud ja au sees, soovitab Artjom Savitski avastada julgemalt eesti artistide uusi laule ja albumeid, sest nende seast leiab tema hinnangul päris palju huvitavat ja kvaliteetset muusikat. Tema eestikeelsed lood kõlavad sageli ka Rahva Raadios.